ul. Sosnowa 4

95-015 Głowno

Potrzebujesz masażu ze względów zdrowotnych?

A może po prostu chcesz się zrelaksować?

Dobrze trafiłeś!

U nas znajdziesz szeroką ofertę masaży wykonywanych przez profesjonalistów.

Wybierz masaż dla siebie:

- masaż klasyczny całego kręgosłupa - 40 zł

- masaż jednego odcinka (np. lędźwie, kark i barki) - 25 zł

- masaż wybranej okolicy ciała (np. wybrany staw) - 25 zł

- masaż klasyczny twarzy - 25 zł ( do 15 minut)

- masaż pneumatyczny (drenaż limfatyczny) uciskowy kończyny górnej lub dolnej - cena promocyjna 25 zł

- masaż bańką chińską - 25 zł (wybrany odcinek)

- masaż wibracyjny Aquavibron (15 minut) - 12 zł

1. Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową. Stosuje się go przede wszystkim w terapii narządów ruchowych – jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form terapii w tym zakresie.

Jakie są wskazania do masażu klasycznego?

Masaż klasyczny może być stosowany przy wielu schorzeniach i dolegliwościach. Szczególnie poleca się ten zabieg przy:

• obrażeniach ortopedycznych – przy fizjoterapii po: zwichnięciach, złamaniach, skręceniach i stłuczeniach kości oraz stawów,

• naderwanych i nadciągniętych ścięgnach,

• przykurczach, niedowładach i porażeniach – np. po wylewie,

• stanach deformacji kręgosłupa,

• intensywnych treningach sportowych i innym intensywnym wysiłku fizycznym.

Umiejętnie przeprowadzony masaż pozwoli zredukować ból, rozluźnić się i poprawi samopoczucie.

2. Masaż pneumatyczny BOA (presoterapia) wykonuje się za pomocą specjalnie skonstruowanych rękawów wypełnionych powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem. Urządzenie sterujące wytwarza w rękawach fale delikatnie uciskające ciało. Te przesuwające się fale uciskowe umożliwiają kompresyjny drenaż limfatyczny, czyli pobudzanie przepływu limfy przez naczynia limfatyczne, które są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. Masaż stymuluje aktywność przewodów limfatycznych, oraz przyspiesza metabolizm w tkankach.

Masaż uciskowy modeluje sylwetkę, likwiduje obrzęki czy usuwa cellulit wprowadzając pacjenta w stan relaksu. Poprawia krążenie i dlatego  świetnie sprawdza się również u osób z żylakami. Działa oczyszczająco na cały organizm oraz wspiera po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych,  terapii sterydowej czy przy odchudzaniu.

Aparat pozwala na przeprowadzenie masażu pneumatycznego, limfatycznego, klasycznego, pulsacyjnego dla kończyn górnych i dolnych. Z powodzeniem można go stosować zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce.

Wskazania do terapii:

• uczucie ciężkich nóg, skurcze,  uczucie obrzmienia,

zastój limfy,  po  porodzie, po usunięciu macicy,

po usunięciu węzłów chłonnych pachwinowych,

po radioterapii i usunięciu węzłów chłonnych

po przebytym nowotworze, menopauza.

Przeciwwskazania:

• ciąża, choroby skóry, infekcje, zakrzepice żył, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, niewydolność układu krążenia, epilepsja.

Zobacz pozostałe

zabiegi

3. MASAŻ KLASYCZNY TWARZY

Masaż poprawiający kondycję i ukrwienie skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Masaż klasyczny twarzy jest jednym z najważniejszych elementów profesjonalnego programu podstawowych zabiegów dbających o młody i zdrowy wygląd skóry.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik intensywnie wzmaga ukrwienie i dotlenienie skóry. Poprawia jędrność i elastyczność oraz w naturalny sposób rozluźnia i relaksuje mięśnie twarzy. Stosowany jest również przy porażeniu nerwu twarzowego , po udarach i wylewach.

Skóra: pozbawiona blasku, z tendencją do opuchnięć

Efekt: dotleniona, ujędrniona i zrelaksowana skóra

4. MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską ma szereg cennych właściwości. Działa dobrze na cellulit, na brzuch. Doskonale działa także na dolegliwości mięśniowe i bóle kręgosłupa.

Masaż bańką chińską – jak to wygląda

Masaż bańka chińską odbywa się przy użyciu bańki próżniowej, która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Bańki chińskie mogą być gumowe, szklane i bambusowe. Masaż bańką chińską stosowany jest w przypadku bólu mięśni, kręgosłupa, ale też w celach pielęgnacyjnych – zwalcza cellulit i ujędrnia brzuch.

Masaż bańką chińską zaczyna się od tego, że profesjonalista natłuszcza najpierw skórę oliwką. Następnie wykorzystuje do masażu 4 bańki różnej wielkości – przykłada je do różnych części ciała. Bańka układana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. W ten sposób w bańce wytwarza się podciśnienie, które zasysa fałd skóry i leżące pod nią tkanki do wnętrza bańki. Później masażysta pociąga za bańkę po skórze i wykonuje nią ruchy okrężne . W ten sposób dochodzi do poprawy krążenia krwi, ujędrnienia skóry i rozluźnienia mięśni.

Ile trwa masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską trwa około 15 minut. Czasem jednak, jeżeli dotyczy większej partii ciała, może trwać nawet 60 minut. Aby osiągnąć najlepsze efekty, trzeba powtarzać masaż kilka, a nawet kilkanaście razy (10-12 zabiegów).

Jak często robić masaż bańką chińską

Taki masaż bańką chińską profilaktycznie należy wykonywać 1 raz w tygodniu.

Masaż bańką chińską – zastosowanie

Masaż bańką chińską jest wykorzystywany w wielu sytuacjach.

Najczęstsze zastosowanie:

•bóle mięśni

•bóle kręgosłupa

•problemy z krążeniem

•problemy ze stawami

•walka z trądzikiem

•działanie antycellulitowe

•eliminowanie rozstępów

•modelowanie sylwetki

Pielęgnacja skóry po masażu bańką chińską

Po masażu bańką chińską na skórze mogą pozostać wybroczyny. Jednak powinny wchłonąć się w ciągu zaledwie kilku dni. Jeżeli po takim masażu bańką chińską będzie boleć cię wymasowana część ciała, weź gorącą kąpiel.

Masaż bańką chińską – przeciwwskazania

•gorączka

•choroby nowotworowe i zakaźne

•padaczka