ul. Sosnowa 4

95-015 Głowno

Hydroterapia – masaż wirowy, wodolecznictwo

Hydroterapia (wodolecznictwo) polega na wykorzystaniu w zabiegach fizjoterapeutycznych wody w różnych stanach skupienia.

Proponujemy Państwu jeden z zabiegów wykonywanych w środowisku wodnym – masaż wirowy.

Masaż wirowy wykonywany jest w specjalnych wannach – wirówkach, które posiadają dysze wprawiające wodę w ruch wirowy.

Zastosowane w aparatach dysze umożliwiają zastosowanie wielu programów leczniczych w trakcie zabiegu.

W zależności od leczonej choroby należy odpowiednio dobrać ciśnienie wody.

Ośrodek rehabilitacji i profilaktyki zdrowia

„Fundacja Swoboda” posiada wanny do masażu wirowego kończyn górnych i kończyn dolnych .

Szybki ruch wirowy oddziałuje na skórę – jest to lekki masaż okolicy poddanej zabiegowi, który powoduje zwiększenie przepływu krwi i chłonki, poprawia metabolizm komórek, a stosowana temperatura wody działa relaksująco na mięśnie.

Masaż wirowy ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśni i zwiększające zakres ruchu kończyn. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a jednocześnie niebolesny i bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów.

Rejestracja telefoniczna:

(42) 710 75 46