LAMPA BIOPTRON

 

Światłoterapia przy pomocy urządzenia Bioptron łączy w sobie cechy lasera, podczerwieni oraz światła wytwarzanego naturalnie przez słońce, ale bez promieniowania UV. Ta fototerapia polega na pobudzaniu reakcji w komórkach, co z kolei przyspiesza procesy regeneracyjne nie tylko skóry, ale też znajdujących się pod nią tkanek.

Poprawia mikrokrążenie, wpływa pozytywnie na układ limfatyczny, stymuluje zachodzące w organizmie procesy biologiczne, aktywuje układ odpornościowy, przyspieszając w ten sposób proces leczenia. Terapia światłem (fototerapia, światłoterapia), w tym lampa Bioptron, znajduje coraz szersze zastosowanie w rehabilitacji. Pomaga w przypadku schorzeń reumatologicznych, bólach kręgosłupa, urazów i kontuzjach narządu ruchu, zmian skórnych oraz wspomaga gojenie się ran. Wykazuje też działanie przeciwstarzeniowe, dlatego chętnie stosuje się ją również kosmetyce.

 

LAMPA BIOPTRON:

WSKAZANIA:

 

Wachlarz wskazań do stosowania światłoterapii Bioptron jest bardzo szeroki.

Obejmuje:

•choroby reumatyczne (m.in. zwyrodnienie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów)

•leczenie gojących się ran (po oparzeniach, operacjach, przy owrzodzeniach, odleżynach)

•leczenie po urazach narządu ruchu, m.in. uszkodzeniu tkanek, nadwyrężeniu lub zerwaniu ścięgien, więzadeł.

•Leczenie tą metodą zalecają również dermatolodzy, bo przynosi wymierne rezultaty w przypadku łuszczycy, trądziku młodzieńczego, opryszczki, atopowego zapalenia skóry, czy innych infekcji wirusowych lub bakteryjnych skóry oraz w schorzeniach laryngologicznych, zwłaszcza w przewlekłym zapaleniu zatok.

•Stosuje się ją również w celu uśmierzania bólu, zwłaszcza okolicy szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa, w przypadku tzw. łokcia tenisisty, czy zespołu cieśni nadgarstka oraz bólu pourazowego (po złamaniach, zwichnięciach, czy innych tego typu kontuzjach).

 

LAMPA BIOPTRON DLA URODY

 

Leczenie światłem Bioptron znajduje również zastosowanie w kosmetyce, szczególnie przy zabiegach przeciwzmarszczkowych. Światło działa na skórę i tkanki pod jej powierzchnią, pobudzając w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo dzięki stymulacji mikrokrążenia skóra twarzy staje się jędrniejsza, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

•nowotwór,

•osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca (w obrębie tułowia),

•u kobiet w ciąży