MASAŻ WIBRACYJNY AQUAVIBRON

OPIS ZABIEGU

Masaż wibracyjny Aquavibron jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania woda przepływająca pod ciśnieniem przez aparat.

Aparat wykorzystywany jest zatem do wykonywania masaży wibracyjnych oraz wibracyjno-próżniowych, w zależności od rodzaju zastosowanej wymiennej nasadki.

Kształt nasadki decyduje o sile bodźca terapeutycznego, a także o rodzaju wykonywanego zabiegu.

Masaż wykonywać można w środowisku wodnym lub w postaci masażu suchego. Działanie Aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.

DZIAŁANIE:

Masaż wibracyjny jest zabiegiem, który poprzez masowanie zmniejsza napięcie mięśni przykręgosłupowych, działa przeciwbólowo, zwiększa przepływ krwi i chłonki oraz przyśpiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Masaż dużych grup miejscowych i tkanki podskórnej usprawnia krążenie obwodowe. Działa uspokajająco i relaksująco.

WSKAZANIA:

•zespoły bólowe kręgosłupa w szczególności nerwu kulszowego,

•przeciążenia mięśni, zanik i ból mięśni

•gościec mięśniowy i tkanek miękkich

•przewlekłe schorzenia dróg oddechowych,

•zaburzenia ukrwienia obwodowego,

•stany po złamaniach,

•nerwice, stany wyczerpania psychicznego

PRZECIWWSKAZANIA:

•zmiany skórne,

•świeże blizny, bądź świeże powierzchowne uszkodzenia skóry,

•kruchość naczyń włosowatych, świeże wybroczyny,