ORTOPEDA

Dr nauk med. Krzysztof Morawski

Ortopeda i Traumatolog

 

 

Zapisy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub osobiście w naszej rejestracji.

Tel. 42 710 75 46

 

Koszt wizyty - 150 zł

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

dr n. med. Krzysztof Morawski

specjalista ortopeda i traumatolog

Życiorys:

 

1991-ukończone studnia WAM Łódź

1999-specjalizacja II st z ortopedii i traumatologii

2000-uzyskanie stopnia dr n.med

2001-specjalizacja II st z medycyny sportowej

 

Liczne kursy i szkolenia podyplomowe

Wieloletnie doświadczenie kliniczne

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego

Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.

Członek Sekcji Ortopedii Onkologicznej PTiTr. 

 

Specjalizuje się szczególnie w chirurgii rekonstrukcyjnej stopy i stawu skokowo-goleniowego , złamania, deformacje nabyte: m.in.halluxy -leczenie bezgipsowe, palce młotowate,alloplastyki drobnych stawów, usztywnieni stawów. 

Specjalizuje się również w artroskopii,  chirurgii ręki ,zespoły uciskowe m.in zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka n. łokciowego, choroba Dupuytrena, choroby ścięgien i pochewek ścięgnistych, deformacje pourazowe. 

Kwalifikacje do alloplastyki dużych stawów

•Iniekcje do i okołostawowe

•USG stawów i mięśni

•Terapia czynnikami wzrostu (PRP)-entezopatie m.in łokieć tenisisty

Terapia czynnikami wzrostu – wskazania

Czynniki wzrostu pochodzą ze skoncentrowanych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Terapia czynnikami wzrostu polega na zastosowaniu krwi własnej pacjenta, która wpływa na usprawnienie funkcji tkanek miękkich i kostnych, poprzez pobudzenie ich do regeneracji.

Coraz częściej w ortopedii i medycynie sportowej stosuje się terapię czynnikami wzrostu. Mechanizm tej terapii wykorzystuje się miedzy innymi do leczenia takich schorzeń jak: łokieć tenisisty czy kolano skoczka, ale również do leczenia uszkodzeń ścięgien Achillesa, uszkodzeń chrząstki stawowej, ostróg piętowych, uszkodzeń i zapaleń mięśni, stawów oraz ścięgien. Bardzo często stosuje się terapię czynnikami wzrostu do stymulacji wzrostu tkanki kostnej.

 

Terapia czynnikami wzrostu – przebieg

Kwalifikacje do terapii czynnikami wzrostu przeprowadza lekarz, kierując na badanie USG. Do leczenia w tej terapii wykorzystywana jest krew biologiczna pacjenta, poprzez odwirowanie, gdzie oddzielone zostają jej poszczególne elementy. Do przeprowadzenia terapii czynnikami wzrostu niezbędne jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego, które jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Zawiera ono uwolnione czynniki wzrostu, które odpowiadają za procesy regeneracyjne tkanek.

 

Terapia czynnikami wzrostu to metoda mało inwazyjna. Nie wymaga nacinania skóry czy otwartej operacji i przeprowadzana jest poprzez wstrzyknięcie substancji bezpośrednio w miejsce, gdzie widoczne są zmiany chorobowe. Czynniki wzrostu po przejściu przez błonę komórki od razu wiążą się z odpowiednimi receptorami i stymulują odpowiednie elementy do procesu gojenia. W celu otrzymania i przeprowadzenia terapii czynnikami wzrostu pacjent musi oddać maksymalnie kilkaset mililitrów krwi. Sama terapia czynnikami wzrostu trwa około 30 minut.

 

Terapia czynnikami wzrostu – zalecenia

Terapia czynnikami wzrostu nie ma skutków ubocznych, ponieważ preparat otrzymuje się z krwi własnej pacjenta. Nie stanowi ona źródła zakażenia wirusami, dodatkowo preparat podawany jest w sterylnej strzykawce. Jak wygląda skuteczność terapii czynnikami wzrostu? Daje ponad 90% skuteczności. Rezultaty jednak będą widoczne po kilku dniach, maksymalnie do 3 tygodni, jest to uzależnione od rozległości, lokalizacji i natężenia urazu.

 

Czasami zaleca się w przypadku kuracji dotyczącej tkanek miękkich, aby bezpośrednio po zabiegu unieruchomić kończynę na okres około tygodnia. Po tym czasie przeprowadzana jest kontrola. Lekarz może zlecić dodatkowe leczenie uzupełniające. Dodatkowo przed i po zastosowaniu terapii czynnikami wzrostu zaleca się, aby nie stosować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych przez co najmniej 48 godzin.

 

Przeciwwskazania do terapii czynnikami wzrostu to między innymi przewlekłe choroby wątroby czy nerek, choroby krwi, nowotwór, ciąża, ostre zakażenia wirusowe lub posocznica.

 

Cena zabiegu 800 zł